Ďalším tradičným športovým turnajom na fakulte bude zrejme volejbal

V sobotu 9. apríla 2022 sa na Jesseniovej lekárskej fakulte UK v Martine uskutočnil 1. ročník volejbalového turnaja Metacarpus. V telocvični v Teoretických ústavoch Viliama Mézeša súťažilo 6 študentských tímov a celkovo sa odohralo 13 zápasov.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj prodekan prof. MUDr. Mgr. Juraj Mokrý, PhD., ktorý sa popri fakulte venuje aj práci medzinárodného volejbalového rozhodcu.

Víťazmi historický prvého volejbalového turnaja Metacarpus sa stali hráči tímu VK Pálenô. Na druhom mieste skončili Mentoli a tretí Kýptici.

„Chceme sa poďakovať všetkým zúčastneným tímom, divákom a rozhodcom. Veríme, že sa nám podarí nastoliť novú tradíciu volejbalového turnaja medzi stálicami ako Martinský fonendoskop či Meniscus cup,“ hodnotia prvý turnaj organizátori.

zdroj:Hrabovský