Študenti JLF UK pomohli vyzbierať viac ako 12-tisíc eur pre pacientov s hemofíliou

V dňoch 21. až 23. marca 2024 sa študenti Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine zúčastnili dobročinnej verejnej zbierky na podporu pacientov s vrodenými krvácavými ochoreniami.

Dokopy sa po celom Slovensku podarilo vyzbierať sumu 12 122,41 €. Výťažok z tejto zbierky bude použitý na rehabilitačné a vzdelávacie pobyty pre pacientov s vrodenými krvácavými poruchami.

Zbierka pre Slovenské hemofilické zdraženie sa v obchodných centrách v Martine a Žiline konala pri príležitosti blížiaceho sa Svetového dňa hemofílie (pripomíname si ho každoročne 17. apríla).

Zbierky sa zúčastnili študenti:

• Andrej Tabak 2. ročník
  • Veronika Spodniaková 2. ročník
  • Sarah Margočová 2. ročník
  • Marta Kekeláková 2. ročník
  • Alžbeta Hrubjaková 2. ročník
  • Lívia Rošaková 2. ročník
  • Simona Baťková 3. ročník
  • Miriam Meňhertová 3. ročník
  • Veronika Červencová 3. ročník
  • Klára Závadská 3. ročník
  • Bianka Vojteková 3. ročník
  • Natália Halečková 3. ročník
  • Jana Baťková 4. ročník
  • Michaela Semivanová 4. ročník
  • Zuzana Štefančíková 4. ročník
  • Mária Piskorová 4. ročník
  • Timea Urbanová 4. ročník
  • Nikola Nogová – 4. ročník

Veľké poďakovanie patrí aj celému MKM menovite Vanese Chudjakovej 6. ročník, ktorá pomáhala pri zabezpečovaní aktivistov pre túto zbierku.

V mene člena Republikového výboru Slovenského hemofilického združenia a koordinátora tejto zbierky na Slovensku MUDr. Tomáša Šimurdu, PhD.  ĎAKUJEME!