Meniscus CUP 2022 vyhodnotenie a poďakovanie

Meniscus Cup 2022

Šikovní študenti našej fakulty po trojročnej futbalovej odmlke zorganizovali skvelý 12. ročník Meniscus Cupu a počas posledného aprílového víkendu to na ihrisku poriadne žilo. Napriek tomu, že turnaj si kvôli pandémii pamätali už len staršie ročníky, Meniscus 2022 trhal rekordy.

Do boja o medaile sa zapojilo viac než 300 hráčov z radov študentov či lekárov, ktorí vyskladali 26 tímov a v priebehu dvoch dní odohrali takmer 60 zápasov. Góly sa rátali v stovkách a zaslúžené víťazstvo vybojovali absolventi našej fakulty, dnes už páni doktori z tímu Rum Bull, ktorí tesne porazili šiestakov z tímu Stará dáma.

Ženské finále bolo medzinárodné, proti sebe nastúpili študentky z anglického študijného programu a prváčky – Zloby z baru. Z medailí sa nakoniec tešili zahraničné dievčatá z tímu Collegues. Súboje prebiehali aj medzi fanúšikmi, ktorí svojich favoritov podporovali nápaditými transparentami a pokrikmi.

Oba hracie dni sme (ako inak) zakončili na párty, kde sme oslávili športové úspechy. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom a dobrovoľníkom, bez ktorých by táto akcia nebola možná a samozrejme aj sponzorom, špeciálne našej fakulte, ktorá nám darovala hodnotné ceny pre víťazov.

Zostrih zo zápasov nájdete na Youtube Jesseniovej lekárskej fakulty.

víťazné tímy:

1. Rum Bull
  2. Stará dáma
  3. Hltači ohňa

Ženy

1. Collegues
  2. Zloby z baru
  3. Koniferky

Meniscus Cup 2022 v číslach

26 tímov

59 zápasov

300 hráčov